roarkd5557 roarkd5557
  • 04-10-2022
  • Mathematics
contestada

Two lawn care companies are competing for a landscaping contract. Company A charges a $90 monthly fee plus $6 per square foot, whereas Company B charges a $80 monthly fee plus $8 per square foot.

Respuesta :

Otras preguntas

Use the following avoir expressions in French sentences that you make up yourself. 1. avoir froid. 2. avoir soif 3. avoir besoin d’argent 4. avoir l’ai
A 6-yard piece of ribbon costs $36.72. What is the price per foot?
(3m − 2n) and (4m − n)
Choose the best translation for the following sentence. Say it! ¡Diles! ¡Dilo! ¡Dalo! ¡Dime!
Which line of text from "The Most Dangerous Game” best supports the claim that Rainsford learns to fear the general?
Please please help me out
It takes William 45 minutes to weed the garden. It takes his younger sister May 75 minutes to do the same job. If they work together, how long will it take them
The price of a cd was decreased by 20% to £7.68. What was the price before the decrease?
14. a) Sketch any rectangular prism that has a surface area of 24 cm? What are the side lengths?
Which of these are most characteristics of literacy nonfiction A. Made-up characters and situations B. Dry, straightforward writing C. Unrealistic circumstances