pinkpanda5457
pinkpanda5457 pinkpanda5457
  • 05-10-2022
  • Mathematics
contestada

Ava bought snacks for her team's practice. She bought a bag of oranges for $2.71 and a 4-pack of juice bottles. The total cost before tax was $6.75. Write and solve an equation which can be used to determine j j, how much each bottle of juice cost.

Respuesta :

Otras preguntas

write an addition fact that helps you solve 16-9
Inside a eukaryotic cell, organelles float in an area called the _____.
When a quantity of monatomic ideal gas expands at a constant pressure of 4.00×104pa, the volume of the gas increases from 2.00×10−3m3 to 8.00×10−3m3?
Carla has just been given a new project at work. it's a lot of responsibility and she's excited about it, but it keeps her very busy during the week. she has li
Why are skeletal and cardiac muscles striated??
how many times does the kinectic energy of a car increase when traveling 60 mph as opposed to traveling 30 mph
What is the main difference between the French and the English in regards to colonization and exploration?
Previewing is a method used to?
What was the Progressive view on the women's rights movement? What was the Populist view on the women's rights movement?
Help!! I can't solve it