johndoesnutz7929 johndoesnutz7929
  • 05-10-2022
  • Mathematics
contestada

Jade is trying to find the unit price on a 6-pack of apple juice on sale for 2.99.her sister says that at the price,each drink would cost over 2.00.is the sister correct, and how do you know?

Respuesta :

Otras preguntas

Franny is writing a research paper on Edgar Allan Poe’s poem “The Raven.” She wants to include evidence for a point in her essay that she’s found in a secondary
plllzzz urgent urgent!!!!! 2 to 10 plzzz
Which corrects the shift in tense in this sentence? When they had been thinking about going to the Keys, they did not know how warm it would be at that time of
Find n. 2/9=14/n n=_____
Find the product of -8 and -7. -1 1 56 -56
Which decimal number is equivalent to 1/10 ? A.1 B.0.1 C.0.01 D.0.001
A bag contains 26 letters 10 numerals Amy just two cars for the bag what is the probability that rat rat that she draws 2 letters
Why do some screws have flat tips?
Help me answer complet!!
Kevin is looking at two brands of washing machines. Between water and electricity, a Brand C washer uses about $0.65 per load, and a Brand D washer uses about $