ashley011205 ashley011205
  • 02-11-2022
  • Mathematics
contestada

Determine which product has the lower unit price.
a 2-pound bag of sugar for $1.12
a 9-pound bag of sugar for $5.34

Respuesta :

Otras preguntas

What is the tone of the Gettysburg Address speech? What is the theme of the speech?
Katherine is three times older than Joel now. In twenty years Katherine will be six years older than Joel. How old is Katherine now?
what four climates can be found in Kazakhstan?
what is 6/10 plus 3/100
What was a fact about the 13 colonies home field advantage in the revolutionary war?
What is the GCF and LCM of 8 and 12
What is the value of 6x-3y if x=5 and y=-1?
A recipe calls for 1/8 teaspoon of salt. If the recipe is doubled, how much salt is needed?
Ross has been hiking many times this summer.What is the sentence’s complete action verb?       Leslie could have joined an elite group of racers.Which are the h
Calculate the molar mass CaCl2 Ca(NO3)2 Ca(OH)2 CaSO4 BaCl2