naywhi604034 naywhi604034
  • 02-11-2022
  • Mathematics
contestada

1/4 of a pound of apples cost 1/4 of a dollar. How many pounds of apples can you purchase with one dollar? ________ pound(s) of apples.
ANYONE HELP PLS? MY BRAIN DONT WORK :)

Respuesta :

Otras preguntas

ano ang kahulugan ng nakalasap
A rocket is fired with an initial velocity of 100m/s at an angle of 550 above the horizontal. It explodes on the mountain side 12s after its firing. What is the
Can someone help me with 2. I will reward brainliest
Solve for the indicated operations. 1) 2/7 + 1/7 + 1/7 2) 4/8 - 3/10 3) 3.5 + 12.11 + 105.007 4) 1 275.25 − 97.75 431 5) 652.835 − 321.6571
Why does King repeat the phrase "we can never be satisfied”? Select 3 options. to inspire listeners to demand action to explain racial differences to show negat
Use the following images to answer the question: a. Write a truth statement about each picture using Euclidean postulates. b. Write the matching Euclidean post
b divided by 7-12=8 What is b?
l;;;hjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjj
At which stage of the design process does the team communicate product information to all the relevant stakeholders?
summary of my childhood a.p.g Abdul kalamRameshwar was abdul kalam's house​