ljackson2670 ljackson2670
  • 02-11-2022
  • Mathematics
contestada

7 pounds of turkey cost $24.64. What is the price per ounce?

Respuesta :

Otras preguntas

What are the nitrogen bases found in DNA? Explain
Which of the following defines anxiety disorder? A. a blanket term that covers conditions of the brain that affect human behavior B. a blanket term that cover
de-industrialisationDoes anyone have a simple definition because I’m meant to define it from looking at some picturespleaseee help thank you so much
An apple farmer has planted 0.3 of his orchard with cherry trees. The orchard is 1.5 acres in size. How many acres are planted with cherry trees? 1. Explain how
Grade 7 Unit 2 CFA1 - Annotate each passage to model your metacognition The Importance of Sending People to Space (p.s for the the mentally stupid people, pleas
An autotroph is an organism that produces its own food from sunlight or other inorganic substances. True False
I need help with this question
Ple answer if you can! ASAP Charlie graphs the equation y= –12x+2 Select all statements about Charlie's graph that are true. a.The graph is a straight line. b.
WILL GIVE 5 STARS, THANKS, AND BRAINLIEST!!!!! 20 POINTS!!!!!! 1. The ratio between the number of red, green and blue marbles in a box is 2:6:5. How many marble
Daniel bought 4 packages of ribbon for $0.80 each, 2 rolls of wrapping paper for $4 each, and a pair of good scissors for $12. Including a sales tax of 8%, how