figuerdaj figuerdaj
  • 02-11-2022
  • Mathematics
contestada

A. It costs Johnny $25.00 to fill up his car with gasoline. If Johnny can drive 250 miles on one
tank of gasoline, what is his cost per mile?

Respuesta :

Otras preguntas

In 1990, when the consumer price index (CPI) was 130.7, Deena purchased a house for $98,700. Assuming that the price of houses increased at the same rate as the
Exposition, narration, description, and persuasion are all types of _____. fiction. objective prose. subjective prose
For the function y = -2+5sin(pi/12(x-2)), what is the maximum value?
Please help me on this Find the product of this expression. 3ay(a + 2y)^2 =
george completed 3/5th of work in 9 days with the help of paul he completes remaining work in 4 days.In how many days paul alone can finish the work
what made the germans create the Nuremburg Law?
If an 8-foot ladder is placed 3 feet from the wall, what is the approximate height it will reach on the wall? 7 feet 5 feet 11 feet
What is the primary issue that divided Sunni and Shi'a Muslims in early Islam?
If m RDC = 120°, then m DAC=?
A total of 324 tickets were sold for the school play. They were either adult tickets or student tickets. The number of student tickets sold was two times the nu