deannaocasio4607
deannaocasio4607 deannaocasio4607
  • 02-11-2022
  • Mathematics
contestada

Jorge wants to buy a drink. Which option is cheaper per ounce: one 24-ounce cup for $1.92 or two 12-ounce cups for $0.96 each?

Respuesta :

Otras preguntas

Your car needs fixing and you have two friends that offered to help. Abe can fix it for $70 per hour with a $130 part, but Gabe can fix it for $80 an hour with
Q25. A ladder AP of length 10m is kept against a wall AB such that it reaches a window at A, 6m high from the ground. The same ladder reaches another window at
NEEED HELP!!!!!!!!!!
258,197-64,500 (show me how to round this and I will give brainliest!)
260+167 triple digit addition with a partial sum method
Ms.Omalley's cousin lives 1,650 miles away.Ms.Omalley's won a gift card for 100 gallons of gas.If her car can travel 35 miles on each gallon,can she do a roundt
if cells get to large, they cannot take enough _____ or het rid of enough _________.
Carbohydrates are composed of which three elements? A. carbon, nitrogen, and phosphorus B. oxygen, hydrogen, and nitrogen C. carbon, hydrogen, and oxygen
Question 5 Unsaved What effect did the War of 1812 have on American politics? Question 5 options: It caused many Americans to be abstain from voting It ushered
Fill in the blank with the correct word No tengo mucho dinero, entonces voy a comprar este tipo de asiento en el avión. Voy a comprar un asiento de la ________