ConeyTheProtogen
ConeyTheProtogen ConeyTheProtogen
  • 03-11-2022
  • Mathematics
contestada

A large box of cereal has 26 ounces and costs $5.20. What is the unit rate price per ounce for the large box of cereal?

Respuesta :

Otras preguntas

Lines m and n intersect at point T, M<1 = X-2, and m<2 =2x-5. What is the measurment of 1
A mission statement allows a company to communicate to workers and customers its ______. a. Purpose and values b. Product and profit plan c. Purpose and pr
a car travels at an average speed of 48 miles per hour. how long does it take to travel 204 miles?
express angular displacement in radians
16+h+43=81 fjfjfjfjfjfjfjfjf
A ball is thrown across a playing field from a height of h = 6 ft above the ground at an angle of 45° to the horizontal at the speed of 20 ft/s. It can be dedu
Evaluate the expression 5(7 − 4)2 ÷ 3 + 11
Which of the following types of stars had the smallest initial mass? A) Blue main sequence. B) White dwarf. C) Neutron star. D) Red supergiant
help i dont understand this problem
Martin's goal is to increase his arm strength. Look at these entries in his workout log and determine which principle of training he is most likely trying to av