savannah666cole savannah666cole
  • 03-11-2022
  • Mathematics
contestada

Annie purchased a season pass for the new aquarium at a cost of $110. if she uses the pass 10 times this year , what is the unit rate in cost per visit?​

Respuesta :

Otras preguntas

we make a sequence of figures with tiles. The first four figures have 1,4,7 and 10 tiles, respectively. How many tiles will the 15th figure have?
Which figure from Russian history does Napoleon most likely represent
150 students in hostel have food enough for 45 days. After 10 days , 25 students leave the hostel. How much larger will the food last?​
Write and application that reads five integers from the user and determines and prints the largest and the smallest integers. Use only the programming technique
What is the volume of the rectangular prism in simplest terms?
40 pointssss HELP WITH THIS POEMMM
find the measure of y
PLEASE HELP, ILL MARK BRAINLIEST
Four friends go to the movies. How many different ways can they sit in a row?
For which of the following intervals is the graph decreasing? O A. -2 OB.-4 C. -8 < X <-5 OD. 6