JolisaJ272353 JolisaJ272353 04-11-2022 Mathematics contestada Peter decides to mix grades of gasoline in his truck. He puts in 6 gallons of regular and 7 gallons of premium for a total cost of $34.09. If premium gasoline costs $0.19 more per gallon than regular, what was the price of each grade of gasoline?