ElmiraB327662 ElmiraB327662
  • 04-11-2022
  • Mathematics
contestada

$130.50 for 18 hours Part A Find the unit rate.Unit Rate = $7.25 per hour

13050 for 18 hours Part A Find the unit rateUnit Rate 725 per hour class=

Respuesta :

Otras preguntas

can computers draw pictures​
Select the correct answer from each drop-down menu. Complete the following paragraph about the Anti-Imperialist League. Many voices rose up against US imperiali
1.1 Define the term 'human rights violations' and suggest THREE ways in which wars can lead to human rights violations. (1+3) (4) 1.2 Give the meaning of the te
Match the action with its resulting energy. a windmill on a prairie turns mill stones on the ground ocean winds keep wind turbines moving constantly a microburs
Select the correct answer What type of proximity pertains to an object extending over another object in a design? OA grouping OB. open edge OC. overlap OD. touc
crees que la arquitectura sea un arte sí/no porque​
(05.04 LC) Which of the following best describes Linnaeus's classification system? O Linnaean taxonomy classifies organisms into kingdoms based on physical trai
Informational Essay Text: Excerpt from City of the Beasts by Isabelle Allende Prompt Read the excerpt from City of the Beasts by Isabelle Allende. Based on t
in the Exercise 5.3 1. What was the goal of the USA during the Cold war? Part I: Multiple Choices. Choose the correct answer from the given alternatives A. To h
Consider an option that caps the 3-month rate, starting in 15 months’ time, at 13% (quoted with quarterly compounding) on a principal amount of $1,000. The forw