njbarr134
njbarr134 njbarr134
  • 01-12-2022
  • Mathematics
contestada

mark spent a total of $12.33 on 9 oranges and a packet of strawberries. if the packet of strawberries costs $2.88 how much did each orange cost ​

Respuesta :

Otras preguntas

I have to choose "a topic relevant to writing about college finance/financial aid" for my essay writing It can be about stuff like "do we need to change the wa
What is the most appropriate SI unit to express the speed of a cyclist in a 10-km race? A. km/s B. km/h C. cm/h D. mm/s
a triangle with an area of 45.5cm2 has a base that measures 14 cm. find the height of the triangle
objects in motion of kinetic energy an object fall their potential energy is converted into kinetic energy how much kinetic energy do you think the ball will ha
How would you have felt if you had been in Paul berlin's shoes
How well you organize and integrate study materials is not as important as the amount of time you spend studying. True or false?
How many terms are in the expansion (3x - 7y)4.
What is the answer don't get it
Math help. Brainlest answer and 40 + pts.
AB and BC form a right angle at their point of intersection, B. If the coordinates of A and B are (14, -1) and (2, 1), respectively, the y-intercept of AB is