lovetotype1 lovetotype1
  • 01-12-2022
  • Mathematics
contestada

12 shirts cost $59.36. Find the unit rate.

Respuesta :

Otras preguntas

what are the features of burton biscuits
Does ice cream truck have to be capitalize?
Each sheet of metal is 0.4 inches thick. If Haley stacks 5 sheets on top of each other, how thick will the stack be?
Why is hydrogen placed above the alkali metals, on the periodic table?
Which statement best characterizes animism? A. It's a religion that maintains the futility of human existence. B. It's the basis of social status within a tri
Which of the following is NOT a function of proteins? a. store and transmit heredity b. help to fight disease c. control the rate of reactions and regulate c
Name one other organ system that would be affected if you had no marrow. Explain.
why is it a good idea to see a healthcare provider before beginning a fitness program?
write 0.423 as a percent
It cost $520 to plant 4 acres of corn. How much would it cost to plant 3/5 acre of corn?