kayhol210 kayhol210
  • 02-12-2022
  • Mathematics
contestada

if you choose 4 people at random,what is the probability that at least two in the same month were born

Respuesta :

Otras preguntas

The cost of three pounds of grapes is 6.57.what is the constant or proportionality that relates the cost in dollars ,y, to the number of pounds of grapes A.6.
Flammable and combustible materials should be stored according to: A. Their color B. Their fire characteristics C. Their size
Was the United States justified in making these demands
___ chromosome pairs that resemble each other in size and placement of their cetromeres? A.sex chromosomes B.gametes C. autosomes D.pleoitophs
Find each unit price what is the better buy explain electrical wire $1.49 for 3ft $.69 for 18in
Assume that baps corporation is considering the establishment of a subsidiary in norway. the initial investment required by the parent is $5,000,000. if the pro
The Law of Effect proposes that what factor impacts whether or not a behavior will be repeated?
A 50 kg wagon is pulled with a 100 N force. If the force is increased to 200 N, how quickly will the wagon accelerate? 1 m/s2 2 m/s2 4 m/s2 25 m/s2
How many shirts must be purchased so that the cost is the same for both companies company 1 $ per shirt 8.00 shipping 13.00 company 2 $ per shirt 7.50 shipping
Elige la forma correcta del pretérito. -Yo (estudiar) para este examen de español. Question 13 options: estudio estudió estudie estudié Completa la siguiente or