umar35 umar35
  • 05-12-2022
  • Mathematics
contestada

It costs £5.33 for 650g of beef steak. What is the price per kg?

Respuesta :

Otras preguntas

During the basketball season, Shane scored 53 points. He scored 3 fewer points than two times the number Jason did. How many points did Jason score?
Reena is suffering from high fever since night. Her aunt measures her body temperature to39°C using a celcius thermometer. But she wants to know this temperatur
The sum of 11 and the product of 2 & a number r
what is 14.79 as a rounded number​
What is this showing ?#plzhelp
I need some help please and thank you
find the probability of not rolling factors of 5 on first die​
In the final chemical equation, HF and O2 are the products that are formed through the reaction between H2O and F2. Before you can add these intermediate chemic
A taxpayer using the married filing separately filing status who engaged in a specified trade or business will be ineligible for the QBI deduction once their ta
a daily newspaper has 10225 subscribers when it began publication. six years old later it has 8200 subscribers what is the average yearly rate of change in the