rejeih10137 rejeih10137
  • 05-12-2022
  • Mathematics
contestada

20. You buy 4 online games for $0.99 each. You make 2 in-game purchases for
$3.99 each. What is the total you spent on games?

Respuesta :

Otras preguntas

how to equally share 3 yards of yarn with 6 people? using a number line.
What happened during the Louisiana purchase?
How can doing something for someone else help to relieve stress? A. It gets your mind off your own troubles. B. It helps you to sleep better. C. It helps you be
Cost to store is $55 and the selling price is $46.75 What is the discount
Select the word in the following sentence that indicates an excited tone. "He tore into his presents." into presents tore his
The ________ of the operating system enables the user to communicate with the computer system. Select one: a. user interface b. window c. network adapter car
Aunt bess uses 3 cups of oatmeal to bake 6 dozen cookies how many cups of oatmeal will she need to bake 18 dozen cookies
If it takes 50n of force to lift a 450n what is the ma of the machine
Renewable energy sources are energy sources that do not use up _____ resources. A. rare B. finite C. usable D. expensive
Factory produces 6 motorcycles in 9 hours determine how many hours it takes to produce 16 motorcycles at this rate