BellaRose3540 BellaRose3540 05-12-2022 Mathematics contestada Anthony and joan have $10 to buy apples and oranges at the market. They will buy a total of 25 pieces of fruit. Apples cost 50 cents each and oranges cost 25 cents each. Which of these systems best represents this situation?.