cocoserrio
cocoserrio cocoserrio
  • 02-01-2023
  • Mathematics
contestada

How many pounds of peanuts costing $3.00 a pound should be mixed with 4 pounds of cashews costing $4.50 a pound to obtain a mixture costing $3.50 a pound?

Respuesta :

Otras preguntas

HELP PLEASE I BEG YOU
Claims must always be supported by evidence such as facts. opinions. statistics. quotations. examples. hypotheticals.
How is a provider’s scope of practice determined? A. by their personal history B. by their credentials C. by their education D. by their testing
Write the statement as an algebraic expression. The sum of square of c and d increased by twice their product.
A company is considering the purchase of a new machine for $48,000. Management expects that the machine can produce sales of $16,000 each year for the next 10 y
PLEASE HELP MEEEE THANK YOUUU
The crew finally views the birds death as the cause of a-
What were some similarities between World War I and World War II that might back up the idea that World War II was a continuation of World War I?
In most materials, as heat energy is absorbed, density
An equation is given. (Enter your answers as a comma-separated list. Let k be any integer. Round terms to three decimal places where appropriate. If there is no