ultragoku350 ultragoku350
  • 03-01-2023
  • Mathematics
contestada

Four apples and 6 oranges cost $12 while 6 apples and 3 oranges cost $9.
What is the price of each item?

Respuesta :

Otras preguntas

What are the negative and positive impacts to society of making and using plastic bags?
Where do most carbon monoxide emissions come from? cars and trucks factories planes and trains boats
you need to start finding information for a report due tomorrow.Your parents,who are at a neighbor's house, have told you not to use the computer unless they ar
1: Organisms that make energy are called ____. consumers; decomposers; producers 2: A ______________ recycles matter back into the food web and biogeochemical c
Which option can be a communication barrier to workplace diversity
i need help i cant figure out what to type first to answer gets brainliest +98pts
Consider the function represented by the equation 6c = 2p - 10. Write the equation in function notation , where c is the independent variable
Points A, B, C, D, and E lie on the given circle. Point I is the common vertex of four squares shown on the picture. Area of square ABIG is 144 square units. Ar
BRAINLIEST FOR FIRST CORRECT ANSWER. Imagine you want to convince your congressman to support a bill to create jobs. Which of the following statements do you t
Quickly!!!! 2. During a 35% off sale at the furniture store, you found a chair with the original price of $84.61. How much will the sale price be for the chair