ariyah09 ariyah09
  • 03-01-2023
  • Mathematics
contestada

Find the unit rate.

$9.60 for 8 cans

$ _____ per can

Response:

Respuesta :

Otras preguntas

Match the equivalent expression. Evaluate all expressions when x = 2: x(3 + 3)
What’s 40% of $600 ?
Why were Muslim merchants successful?
Can someone help me with this
I need help please and thank you
Slow response times by paramedics, firefighters, and policemen can have serious consequences for accident victims. In the case of life-threatening injuries, vic
What are the values of a and b?
PLS HELP ASAP I WILL MARK BRAINLIEST FOR WHOEVER ANSWERS FIRST AND CORRECTLY!! Consider the function represented by the table. What is f(0)? 4 5 6 7 Table: x |
How do the physical and chemical properties of the element change? A. within a group B. across each period C. within a family D. across each group
Kai looks at a photo of herself with her parents. She notices that, while her features are similar to her parents’ features, they do not appear to be identical.