Rinabunny9794 Rinabunny9794
  • 04-01-2023
  • Business
contestada

Lily sells loose tea for $0.71 per gram. if one gram is equivalent to 0.035273 ounces, how much does it cost to buy 0.45 pounds of lily’s tea? a. $108.70 b. $144.93 c. $536.77 d. $715.69 please select the best answer from the choices provided a b c d

Respuesta :

Otras preguntas

How many times have the US and USSRfeuded over BerlinA) 1B) 2C) 3D) 4​
If a=7 and =3, evaluate the following expression: 3a+b
The hexagon has all sides the same length and opposite sides are parallel, but is not a rhombus. Why?!
jenny can walk 0.25 miles in 12 minutes.how far can she walk in an hour
The ordered pair below is a solution to which equation? (40,5)
Read this excerpt from A Girl from Yamhill. In the morning I descended from the bedroom by sliding down the banister railing, which curved at the end to make a
Question on attachment below! Step - by - step work please!
Brainliest question please help me now plz
Choose the correct answer below. A. The mean MPG of this type of vehicle for 95​% of all samples of the same size is contained in the interval. B. 95​% of the s
What is the most impportant part of ratios