Jvsf51001 Jvsf51001
  • 02-06-2023
  • Business
contestada

Chris is trying to decide which laundry detergent to purchase for his wife, Haley. Exhibit 1 is priced at $10.98 for 100 ounces. Exhibit 2 is priced at $13.97 for 150 ounces. What is the unit price of Exhibit 2?
$9.31 per ounce
$10.98 per ounce
$0.09 per ounce
$0.10 per ounce
$0.11 per ounce

Respuesta :

Otras preguntas

Explain why -2.35 and 2.35 are opposites
6. Which is the graph of the exponential function y = 2(6)x?
Read this stanza from "The Raven.' Then, methought, the air grew denser, perfumed from an unseen censer Swung by Seraphim whose foot-falls tinkled on the tufted
Which of the following are exact numbers? (Check all that apply.) 1000 meters in one kilometer. The diameter of a coin, 10.2756mm (millimeters) A dozen eggs. 16
Which is the least common multiple of 12 and 8? 2 24
describes lipids in water
4 3/4 +(-6 7/8) +(-12)
i need 23, 28, and 40 desperately Take the digits 5, 4, 3, 2 and 1, in that order. Using those digits and the four arithmetic signs — plus, minus, times and di
A boy's age in ten year time will be four times his age five years ago. Find his present age. ​
What figure of speech is "The bright sun continued to smile." ​