itstimmays34211 itstimmays34211
  • 03-06-2023
  • Business
contestada

The first two units of a product cost a total of $9,000 to produce. If you believe an 80 percent learning curve applies, how much would you expect the fourth unit to cost?

Respuesta :

Otras preguntas

WHY DO WE NEED A UNIVERSAL LANGUAGE​? GIVE A BRIEF DESCRIPTION AND WHY ENGLISH IS A UNIVERSAL LANGUAGE
Determine if the features belong to podcast or wikis
Determine the two coefficients of static friction at B and at C so that when the magnitude of the applied force is increased to 360 N , the post slips at both B
Write a numerical expression for the emissive intensity (in W/m^2.sr) coming out of a tiny hole in an enclosure of surface temperature 1000K and emissivity 0.6:
Find the 20th term from the last term of the AP:3,8,13,..., 253. ​
nth term of this sequence please 18, 16, 14, 12
This group included many labor union members, and actively opposed the draft during WWI.
can anyone help me with this Function
Can someone give feedback and help me revise this... Hice un viaje a mexico el año pasado. Primero planeamos un viaje. Tenemos boletos para ir en crucero. Luego
Line B passes through the points (5, 10) and (0, 0). What is the slope of the line perpendicular to line B?