The information below applies to a competitive firm that sells its output for $40 per unit. - When the firm produces and sells 100 units of output, its average total cost is $23. - When the firm produces and sells 101 units of output, its average total cost is $23.15. Refer to Scenario 14-2. When the firm produces 100 units of output, its total cost is a. $4,000.00 b. $2,300.00 c. $926.00 d. $2,315.00