r3mmii r3mmii
  • 05-06-2023
  • Mathematics
contestada

please help
Bella had a 150 g tub of yoghurt for a snack. The front of the box contained this dietary
intake information per 60 g serve.

Calculate the total amount of energy in this tub of yoghurt in:

a) kilojoules

please help Bella had a 150 g tub of yoghurt for a snack The front of the box contained this dietary intake information per 60 g serve Calculate the total amoun class=

Respuesta :

Otras preguntas

2, 3, 6, 8, . . . is an example of an infinite alternating series. True False
El ______ de la escuela flotante debe ser parecido al de un barco grande.
What makes huck determined to steal the gold back from the duke and the king?
What 20th century events influenced the poem rhapsody on a windy night?
San paid $8.28 for 18 stamps at this rate how much is a cost Sam to buy 12 stands
help me please I need this for my next class
At a grocery store a four-pack of yogurt costs $3.95. How much does each container of yogurt cost
Jennifer Jolie, bookkeeper for Keystone Company, forgot to send in the payroll taxes due on April 15. She sent the payment November 8. The IRS sent her a penalt
Jeanette purchased a concert ticket on a web site.The original price of the ticket was $75.She used a coupon code to receive a 20% discount.This website applied
The function y = 41 ? 0.95x models the difference (in minutes) between men's and women's finishing times for the boston marathon. the number of years since wome