julicm576 julicm576 05-06-2023 Mathematics contestada Cara has $25 to buy dry pet food and treats for the animal shelter. A pound of dog food costs $2 and treats are $1 a piece. If she buys 9 pounds of food, what is the greatest number of trays she can buy