Jboyd7555 Jboyd7555 03-01-2024 Mathematics contestada Steven goes to a bakery. He buys 3 eclairs that cost $2.25 each and some doughnuts for $2.80 each. Write an equation for the total cost, y, when Steven purchases x donuts.