mleansotct58071 mleansotct58071
  • 03-01-2024
  • Mathematics
contestada

One notebook costs as much as 2 pens, one marker costs as much as 5 pens. How much does a pencil cost if a student paid 22 cents and bought 3 pencils, 5 pens, 2 notebooks and 2 markers and if he bought only the markers he would have paid 10 cents?

Respuesta :

Otras preguntas

Which two numbers have a difference of 5 and a product of 3.36???
Which two numbers have a difference of 5 and a product of 3.36???
write words to match the expression. 24- ( 6+3)
which city was located nearest the nile river delta
which city was located nearest the nile river delta
what other areas beside egypt did the new kingdom pharoahs conquer
what other areas beside egypt did the new kingdom pharoahs conquer
which city was located nearest the nile river delta
Which two numbers have a difference of 5 and a product of 3.36???
If you are writing a persuasive essay in favor of banning vending machines in schools, which is a counterargument you might anticipate?