TutorMe8445 TutorMe8445
  • 03-01-2024
  • Mathematics
contestada

Jonae bought 2 6-packs of cranberry juice for $7.20. How much would 4 6-packs cost? How much would 8 6-packs cost? What is the price for 1 can of cranberry juice? This is the unit rate.

Respuesta :

Otras preguntas

In 1679, New Hampshire was established as a _______ colony.        A. proprietor   B. religious   C. corporate   D. royal
What does a 270 degree angle look like
based on the context of the sentence, what is the most precise meaning of the word, "droshky"?
I need to know how to do this problem
solve the word problem. paula has 24 coins in her drawer. seven of the coins are nickels and the rest are pennies. what is the total value of the coins in her d
Suppose 10 people are chosen at random from a group of 1200. What is the probability that all 10 would rate their financial shape as poor?
How many atoms lined up side by side would equal the tickness of a book page
where are extrusive rocks formed? a. under earth's mantle b. at the center of the earth c. at or near the earth's surface d. under layers of ocean floor sedimen
what is 39 times 5 in distributive
traveling at 65 mph how many minutes rounded to the nearest whole number does it take to drive 125 miles from san diego to malibu