mallory2957 mallory2957
  • 03-01-2024
  • Mathematics
contestada

The School Sells 3 Pencils For $.89. Explain Why 1 Pencil costs $.30 Instead Of $.29?

Respuesta :

Otras preguntas

Is equivalent to , please help and show the work
tip for artists: if you are using black paints i recommend folkart brand because it’s easy to rub off of your hands that’s all! have a good day/night! :D
Find the area of the smaller sector. brainlest
When did the equal rights pass
What is the total amount of heat required to change 15.75g of H20(s) to H2O(l) at STP? 1) 5,261 J 2) 452,000 J 3) 65.8 J 4) 35,595 J
A store offers a discount of 40% off any one regular-price item. The price paid after this discount is represented by $(<). Employees also receive 10% off an
A set of numbers which are related to each other in a specific way are said to follow a _____.is called what
Jamie receives $9.10 an hour for the first 40 hours and time-and-a-half for overtime. If he works 45 hours, how much does he earn for the week?
If p=2 and q=3, evaluate the following expression:60/2q−p​
What is the equation for g(x)=