If the unit price is the same, what is the cost of a 12-ounce box of cereal, a 32-ounce of cereal, and a 64-ounce box of cereal?
Type the missing price into each blank.
Reset
The box of cereal that Kelly bought weighs 24 ounces and costs $3.78. She could have bought a 12-ounce box, a 32-ounce box, or a 64-ounce box.
The cost of the 12-ounce box of cereal is $
.
The cost of the 32-ounce box of cereal is $
.
The cost of the 64-ounce box of cereal is $
.
DONEHINTS:123
Something not right?