andrewssasha2 andrewssasha2
  • 01-02-2024
  • Mathematics
contestada

A farm that lets customers pick 3 pints of raspberries for 12 what is the cost per pint?

Respuesta :

Otras preguntas

3 A farmer has 580 square bales of hay in his shed with total mass 9850 kg. The farm has 8 yards of animals. Each day, the farmer feeds out 2 bales of hay to ea
who said, "government of the people, by the people, for the people"?
Consider this equation: –2x – 4 + 5x = 8 Generate a plan to solve for the variable. Describe the steps that will be used.
6. One way of obtaining pure water from muddy water is by A. filtration. B. dissolving the mud C.purification D. chlorination.​
Which macromolecule provides a person with most of the ene
What has four letters, sometimes has nine letters, always has six letters and never has five letters?
Que es la contaminación
If Yolanda wishes to understand her coworkers more deeply, she should study their ______. a. Body language b. Family tree c. TV viewing habits d. Clothes
Which standard did Washington set as the first president of the United States? He made sure that his executive powers were independent from Congress. He gave Co
Each month, Mrs. Taylor spends $219.00 on her van lease, $52.00 for car insurance, and $65.00 on gas. What is the exact amount Mrs. Taylor spends each month to