brailenflrailtouddb brailenflrailtouddb
  • 30-04-2024
  • Mathematics
contestada

Ms.Wilson is buying packages of pencils.each package costs $11.52 and contains 96 pencils. what is the uniit price of a pencil

Respuesta :

Otras preguntas

Can you explain 3x+4/5=7/10. Solve
What is a sound wave?
How long does water evaporation take? What factors influence it?
solve the proportion2x + 1/x + 1 = 14/3x-1
A boy jumps into a cold swimming pool and his body temperature goes down. His muscles, blood vessels, and nervous system work together to restore his body tempe
Which sign is the less sign and which one is the greater sign (can someone please tell me I really need help! and I never understand the signs!) is this greater
What is twenty percent off 600 hundred pounds
Why can't plants and animals use the nitrogen directly from the atmosphere? Answer A.There is not enough of it in the air. B.Nitrogen gas contains the element i
On average Exante Express trains are 50km/hr faster than Paral passenger trains. A Paral passenger train requires 60% more time then Exante train to travel 1800
You sell pies at a farmers' market for $7.50 each. A group of 5 kids wants to pitch in equal1y to share one of your pies. How much will each of them need to pa