mcorde8640 mcorde8640
  • 02-05-2024
  • Mathematics
contestada

Food costs $38.00 per pound for the brachiosaur and has a processing fee of $34.00. The total budget for food for the brachiosaur is $158,000 per week. How many pounds of food can we buy for the Brachiosaur per week?

Respuesta :

Otras preguntas

Where was monarchy the from of government by 2000 bc?
How are plate tectonics related to earth's surface features?
What was necessary number of votes and by whom to amend the articles?
the 12 members in dantes hiking club shared 176 ounces of trail mix equally. how many ounces of trail mix did each member receive? plz help need answer fast????
I need help is it A B C or D
Find the solution to the equations. 3x - y = -4 x + y = 0 (0, 0) (-1, 1) (1, -1)
Which of the following is a correct example of an indicative verb in a sentence? If I were a butterfly, I would have wings. Your hair might catch on fire. Give
A main result of bacon’s rebellion was thatamerica gained territory from spain.men who opposed the government were not punished.groups that united against the g
What is an abstract noun?
1. Which line has a slope of 2? 2.Find the slope of the line.