imaginemath
imaginemath
01-06-2018
Mathematics
contestada
Does anyone know this math problem?
Respuesta :
meowzerpurrpurr
meowzerpurrpurr
01-06-2018
If you were to buy a two day ticket for $68 every 3 weeks for all four seasons then you would spend $1156 overall. By buying a gold pass for $120 for all four seasons you would save $1036. For sure get the Gold Pass no questions asked.
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 93+ )
Otras preguntas
Classical condition has an effect only when the subject is not aware it is occurring .true or false
Which type of loan most often involves long-term repayment over 30 years? auto loans credit cards mortgage loans personal loans
A rightward-moving truck skids to a stop from a very high speed with its wheels locked. What forces are exerted on the object?
Wechsler's intelligence test (the wais) was specifically designed to test _____ rather than _____.
Why was the Cold War a war nobody could win
As the number of pages in a photo book increases, the price of the book also increases. There is an additional shipping charge of 15%. The price of a book can b
Please help me! And can you explain how you got that answer please?
|4- 3X|=10 please help me
marcel bought a,new hat for $21.99 and 2 pairs of socks for 3.99 each. what is the total price, including a 7.5% sales tax?
Write an equation in point-slope form of the line through point p(9, -1) with slope -5.