zculwellpb8sqm
zculwellpb8sqm zculwellpb8sqm
  • 03-07-2018
  • Mathematics
contestada

If each iTunes song costs $0.99 and Wade bought 24 songs, how much was the total cost?

Respuesta :

JorisHogenbirk JorisHogenbirk
  • 03-07-2018

[tex]24 \times 0.99 = 23.76[/tex]
Answer Link
bayleecase2002
bayleecase2002 bayleecase2002
  • 03-07-2018
The answer would be  $23.76
Because $0.99 · 24 = $23.76
Answer Link

Otras preguntas

Multiply or find the special product (x+4)(x+9)
if total revenue is $3000, cost of goods is $1500, and total selling expense is $500; what is the profit for the business?
what is 3/10 out of 40
One way to prevent hypothermia is to         A. gradually acclimate your skin to the cold.   B. wear as many pieces of clothing as possible when exercising in
Find the product. (-4·3·2)2 -48 48 -576 576
What is the structure of the following sentence? We looked for seashells on the beach, but we did not find any sand dollars. simple complex compound-c
Erika calculated that she would spend $115 on school supplies this year. She actually spent $82.50 on school supplies. What is Erika's percent of error? A: 28.3
if the low power objective and the eyepiece both have a magnifying power of 10x the total magnifying power of the microscope is
Which quadrilateral always has two pairs of parallel sides and four right angles? a. kite b. parallelogram c. trapezoid d. rectangle
which property is illustrated by the following statement? if hxa =rgi, then rgi =hxa