shamarionb04 shamarionb04
  • 06-09-2018
  • Mathematics
contestada

At the market 2.4 pounds of peas cost 1.68 how much does one pound of peas cost?

Respuesta :

ethanp10
ethanp10 ethanp10
  • 06-09-2018
They would cost less
Answer Link

Otras preguntas

Help please and explanation please
One of these students is randomly selected what is p(a/b)?
The table below represents a linear function f(x) and the equation represents a function g(x): x f(x) −1 −7 0 −1 1 5 g(x) g(x) = 5x − 4 Part A: Write a sentence
Why did the railroads initially divide the united states into four standard time zones apex?
(x + y + 3)(x + y - 4)
The Yurdone Corporation wants to set up a private cemetery business. According to the CFO, Barry M. Deep, business is "looking up." As a result, the cemetery pr
what is the approximate value of tan B?
Can I have some help here?
Chemotherapy and radiation is used to treat which disease?
can someone help me understand how to do this problem? Find an equation of the line that satisfies the given conditions. Through (9, 1) and (8, 6) Thank you!