lauraarango19
lauraarango19
02-10-2018
Mathematics
contestada
please help 7th grade math easy
Respuesta :
mathiscool18
mathiscool18
19-10-2018
You would choose a point on the line.
(10,15)
Then you wpuld take 15 and divide by 10, to get the cost per pound.
[tex]15 \div 10 = 1.5[/tex]
Therefore it cost $1.50 per pound and anwser C
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 25+ )
Otras preguntas
The base of the parallelogram is 8 units and its height is half of the base. Find the area of the parallelogram. A. 32 sq. units B. 12 sq. units C. 24 sq. units
16. The students were orderedA. Scanding3. Having to stand
PLEASE HELP WILL GIVE BRAINLIEST
Could someone help me with the labeling and questions?
Select the correct answer. Jimmy's cedar trunk is in the shape of a rectangular prism and has a volume of a cubic yard. How many cubic blocks with a side length
Which factors of -24 will give you a sum of -5?
Which expression is equivalent to the following complex fraction? CO ( 이고 X X 2 X- 2x 글 2x-2 X 12x x-1 44 minutes left please help !!!!!!
What is -4/7 as an equivalent fraction
In the diagram, △NPQ ∼ △NLM and PL = 8. a. Find the value of x b. Find the lengths NP and NL, rounding to the nearest hundredth. NP = and NL =
You are in the top-management team of a growing software company. You joined last month when the company had 60 employees. The company has secured more funding