Emily9806392
Emily9806392
05-10-2018
Mathematics
contestada
Help on the question!
Respuesta :
carriegs
carriegs
05-10-2018
Since you’re finding the unit price (total price/total work gloves) you need to take $44.28 and divide by the amount of gloves. In this case it is 36 gloves. So 44.28/36 is $1.23
Answer Link
Vanessa712
Vanessa712
05-10-2018
The answer is $1.23. Sorry that I’m late
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 84+ )
Otras preguntas
Use an equation to solve the problem. The difference between a number and 4 times that number is -21. What is the number?
The basic unit of structure and function in all living things is the nucleus. atom. cell. organelle.
The system of equations graphed below has how many solutions? A) 1 B) 2 C) 0 D) infinitely many
In hot markets, houses tend to appreciate about 8% each year. If you bought a house for $250,000 and then sold it 5 years later, how much profit would you expec
The philosopher known as _____________ advocated a state ruled by a philosopher-king, who would rule over others assigned tasks according to their talents.
A baker made 507 dinner rolls for a banquet. the rolls are served in baskets that can hold 18 rolls each. what is the fewest number of baskets needed to hold al
One of the first steps toward self-government in the 13 colonies was an agreement by the pilgrims that they would make and obey their own laws. what was the nam
During reconstruction which political party was supported by the kkk and the white league? a. the troy party b. the democratic partyc. the republican partyd. t
Does vitamin e supplement decreased skin damage from uv exposure
At 37 °C the concentration of Fe3+ inside a cell is 0.092 M and outside is 0.012 M. The cell membrane is permeable to Fe3+. What potential difference in volts w