halafrfr8615 halafrfr8615
  • 05-10-2018
  • Mathematics
contestada

Jordan bought 6 apples priced 3 for $2.89 and 5 pears priced 5 for $4.50 how much did he pay in all

Respuesta :

cherrypie10466 cherrypie10466
  • 08-10-2018
6 apples = $5.78
5 pears = $4.50
$10.28
Answer Link

Otras preguntas

When the growth rate of the money supply is increased, interest rates will fall immediately if the liquidity effect is ________ than the other money supply effe
use a graph to solve 4x+6=8x-10
Find the sum of the first 15 numbers in a sequence that has a1 = 6 and d=4 Answers A-62 B-42 C-158 D-510
Will mark brainliest
suggest two observations that you can make when Calcium reacts with water and write a balanced equation for the reaction of calcium with water
how is plasma different from other phases of matter?
What type of figurative language is used in this phrase his life is as bear in as the dusty Rhodes of our town
The primary purpose of ________ is to encourage the expenditure of funds on research and development to create new products. a. centrally planned economies b. g
Solve the inequality: x(x+2)(x-2)<=0
A 130-lb person burns about 2300 calories to run a marathon how much energy is burned in kj chemistry