mak2500 mak2500
  • 05-12-2018
  • Mathematics
contestada

A 16oz box of crackers costs $3.99 and a 38oz box of crackers costs $6.99. Which box is better?

Respuesta :

popciclecake popciclecake
  • 05-12-2018
the 38 oz box
divide the price by the oz
Answer Link

Otras preguntas

Every organism is comprised of trillions of different basic working units called ______. a. rods b. DNA c. genes d. cells
2.5. Refer to the CARTOON below showing the movement of the continents overtime. Answer the following questions."Well looking back I suppose it's been going on
The absolute coldest objects in the universe shine brightest in what waves
Stave Five is the only stave of the book that is set during the day.TrueFalse
What is the equation of the graph below?-3x-2x -%2元3 x○ y=cos(x+)Oy=cos(x+2)
A satellite circles the earth in an orbit whose radius is 3.50 times the earth's radius. The earth's mass is 5.98 x 1024 kg, and its radius is6.38 x 106 m. What
As more and more multinational firm are seeking internationally, finding experienced managerial talent to run their operations in the global market is becoming
Task-1In the given figure find the value x and y and then show that AB II CD​
Atomic structure showing protons. Which of the following is not a characteristic of an atom's nucleus? O Neutrons are contained within the nucleus of an atom O
Draw a graph showing equilibrium in the money market (assuming that the money supply is insensitive to the interest rate). Explain how equilibrium will be achie