sofiamendez623 sofiamendez623 05-12-2018 Mathematics contestada It costs the Quality Company $0.14 per mile to run its van. On Monday the van traveled 87.6 miles. How much did it cost to run the van that day? Round your answer to the nearest cent. A. $12.26 B. $1.23 C. $13.14 D. $6.57