lizziealex03 lizziealex03
  • 03-01-2019
  • Mathematics
contestada

If muffins cost 5.24 how much would 5 muffins cost

Respuesta :

kitamuragu
kitamuragu kitamuragu
  • 03-01-2019
5.24 x 5 = $26.2
5 Muffins would cost $26.2
Answer Link
wegnerkolmp2741o
wegnerkolmp2741o wegnerkolmp2741o
  • 03-01-2019

Answer:

$26.20

Step-by-step explanation:

If muffins cost $5.25, and we buy 5 muffins, multiply 5 by $5.24

5*5.24 = $26.20

Answer Link

Otras preguntas

Which fraction (in simplest form) is equivalent to 0.49? A.12/25 B.49/100 C.7/50 D.10/49
The 8 step process that involves identifying, observing, describing, questioning, researching, establishing, responding, and sharing during the development of t
Which measurement is most accurate to describe the weight of a dime? 25 mg 120 g 0.5 kg 5,700 mg
how did the Spanish organize and manage the new territory they claimed in the New World?
Which of the following fractions is equivalent to 10/12 ? A.4/5 B.20/30 C.40/48 D.12/14
What will most likely happen when two bromine atoms bond together?
Which statement about the atomic nucleus is correct?a. nucleus is made of protons and neutrons and has aThe b. The nucleus is made of protons and neutrons and h
what is equivalent to 4/4?
A market is when there is a decline or expected decline in stock prices across the entire stock market
what depends on altitude and sunlight