yinglinzhu yinglinzhu
  • 03-01-2019
  • Mathematics
contestada

Which is the better buy?
12 bars of soap for $10.00 or 5 bars of soap for $4.00

Respuesta :

mikewithhayde
mikewithhayde mikewithhayde
  • 03-01-2019

Answer:

12 bars of soap for $10.00, but actullay the are both the same. if u buy 5 bars of soap for $4.00 then the next time u buy 7 bars of soap, your are still using the same amount of money.

Step-by-step explanation:


Answer Link

Otras preguntas

what is 5 to the -3rd power equal
A family on vacation traveled 180 miles in 3 hours. If their rate of speed was constant, how many miles did they travel in one hour? O 180 miles O 540 miles 60
Which angle is this someone please help
A triangle has angle measurements of 54°, 52°, and 74°. What kind of triangle is it?​
Hispanic traditions on new years?
In perspective if an image shows fuzzy objects in the background and cooler in color which kind is it aerial perspective linear perspective horizontal perspecti
PLZZZZZ help me I need the right answer ASAP and can't be copy and pasted *CORRECT ANSWER GETS BRAINLIEST
What is an equation of the line that passes through the point (-2, -6) and is parallel to the line x + 2y = 8?
9. Gabe's retirement party will cost $6 if he invites 3 guests. If there are 8 guests, how much will Gabe's retirement party cost? *Just type the NUMBER - no la
A science class helped to estimate the population of various species in their local woods. Initially they tagged various numbers of 3 different species. The cla