Emmab101805
Emmab101805 Emmab101805
  • 04-01-2019
  • Mathematics
contestada

Plz help with this one question

Plz help with this one question class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 04-01-2019

Use the equation to help determine the total cost.

r is given as 8, r=8

C=2.5(8)+15

C=20+15

C=35

Nina’s total cost will be $35

Hope I helped! xx

Answer Link
chrismokhayesh1998 chrismokhayesh1998
  • 04-01-2019

Answer:

$35

Step-by-step explanation:

2.5*(8)+15=$35

Answer Link

Otras preguntas

Theo made the following table to show the number of middle school students who attended the last football game. Grade Number of Students Attending game If this
HELP PLZ NO LINKS Will give more pionts and brainliest
NEED HELP ASAP Laura wants to get an A in her math class. To earn an A in the course, she must average a score of 90 on the 5 exams. Laura has taken 4 exams and
Over the past week, 35% of the phone calls to Alicia's cell phone were from her son. Let's say you know that her son called her 11 times. Find out how many tota
Can anyone help me with this math equationv
Decide if the following statement is grammatically CORRECT or INCORRECT. Cettes filles sont grandes. Correct Incorrect Decide if the following statement is gram
Please help will give brainliest
Zintendo, Inc., produces and sells a single product, the Zintendo Stitch gaming console, whose selling price is $400.00 per gaming console and whose variable co
need help lol. ik roosters can’t lay eggs so don’t say that
I got this wrong help please