jada5719
jada5719 jada5719
  • 04-02-2019
  • Mathematics
contestada

Peaches cost $4.29 per pound. Find the cost of two and a quarter pounds of peaches.

Respuesta :

meredith48034
meredith48034 meredith48034
  • 04-02-2019
the cost of 2.25 lb of peaches is $9.65
Answer Link

Otras preguntas

Bina is pushing a box filled with winter clothing into the closet. The box has a mass of 11.4 kg, and when she pushes with a force of 25.9 N, it accelerates at
An overworked software engineer always gets tired because of a lot of work. Which nutrient will be required for him to overcome his problem? option: A. Vitami
Which choices if added to 3.5 would result in a rational number answer? A) -3/7 B) 1.1010010001... C) √10 D) √3/4 E) 1/7
What is the speech by Hitler expressing about German nationalism ? Treaty of Versailles
Is 3x*-1, -4x or -3x? * = times by Thankssss
a bookkeeper bought 2,000 exercise book distributed 200 books to the student from poor economic background as donation .he sold each remaining exercise book
The original price of a television is reduced by 25%. This new price is then increased by 25%. Calculate the price of the television now as a percentage of the
slope and rate of changes describe the same value true or false​
PLEASE HELP I NEED THIS DUE IN 3 HOURS!
popular music from the 1920s music for the wealthy​