Nekomancer8255 Nekomancer8255
  • 05-02-2019
  • Mathematics
contestada

Two pears and a pineapple cost 2$. Two pears and three pineapples cost $4.50. Find the cost of a pineapple. If anyone could help me, that'd be great :)

Respuesta :

blurr27 blurr27
  • 05-02-2019
A pineapple costs $2.50
Answer Link

Otras preguntas

(PLEASE HELP ME)(I WILL GIVE YOU BRAINLINEST)Suppose homes in a big city increase in value 13% every year. How much will a home that cost $150,000 be worth 3 y
twenty-two is the sum of 3 times a number and 7
wat is a independent variable in science fair
Use what you know about reflection and absorption of light to complete the sentence. A red ladybug appears_____ in white light, ______ in red light, and ____
If 7 of the 28 students in a class prefer the winter months, how many students would prefer the winter months in a school of 400 students?
PLEASE HELP!! Will give Brainliest! What is the value of x? x + 4/9 = 3/4 A) 11/36 B) 1/3 C) 1 11/36 (mixed fraction) D) 1 7/16 (mixed fraction)
1 2 (–1.4m + 0.4) = m + 0.2
What is the value of any number or variable to the zero power
inverse function of f (x) = 3x - 5
What does the rule of five say?