kaylakatara1
kaylakatara1
05-02-2019
Mathematics
contestada
Unit rate of 36 and $5.79
Respuesta :
musiclover10045
musiclover10045
05-02-2019
Unit rate if the price of 1, to find this
divide total cost by quantity:
5.79 / 36 =
$0.16 each
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 71+ )
Otras preguntas
Which expression represents the algebraic phrase “tweve times the sum of a number and seven tenths”
what is the effect of the advent of technology on how different presentation tools evolve and how they are used in teaching?
1. Part A: Which TWO statements describe the main themes of the story? A. The freedom to express oneself is valued by many, but some people discourage it and fe
i need this asap lol thank you
Who is a famous black person who is alive
Of the high school seniors who applied to attend a local college next year, 70% were accepted. If 4500 students applied, how many were accepted?
What is the area of the triangle? 2 , 2 units 2
how did Argos (odysseus dog) play a part in the story
To determine if a particular plant is h0m0zygous or h8t8rozygous, you would have to test cross with a (h0m0zygous, H8t8rozygous) recessive.i had to post it with
please help I can’t use the hint because I’ll automatically get it wrong and get points off:(