Respuesta :

Answer:

2$ 50 cents

Step-by-step explanation:

20 packs===========>$8

1 pack==============> $8/20packs = $2.5/packs = $2 50 cents

btw I'm not from USA so i could have wrongly written the currencies,

P.s. hope it helped you! ;)